16SVPC100M
16SVPC100M
Manufacturer Name: Panasonic
Supplier Type: Authorized Distributor
Category(s): Aluminum Organic Polymer, Capacitor Aluminum Polymer
Description:
SVPC Series 16 V 100 uF Ø 6.3 x 5.9 mm Surface Mount Polymer Aluminum Capacitor